فصلنامه «سخن صبا»

 «سخن صبا» شماره 17

«سخن صبا» شماره 15-16

«سخن صبا»شماره14

ویژه نامه انتخابات1393 

«سخن صبا» شماره 5

ویژه نامه رهبر شهید(ره)

«سخن صبا» شماره 21-22

«سخن صبا» شماره 23

 

# تک سوار مرکب صلح


ورود مجدد آمر صاحب حکمتیار به عرصه سیاست و دیدار جناب استاد دانش با ایشان، به یک بحث داغ فیسبوکی تبدیل شده است و ما جماعت این دهکده، همچنان به قضیه به صورت سیا و سفید نگاه می کنیم.
واقعیت این است که، نه پیوستن آمر حکمتیار به پروژه صلح محکوم است و نه دیدار جناب استاد دانش با ایشان قابل نقد است زیرا:
۱- مردم افغانستان یک‌واقعیت را نباید از نظر دور بدارد و آن اینکه با فراموشی گذشته های تلخ و نگاه عبرت آموزی به گذشته، می توان از بحران های موجود گزر نمود و تعامل شایسته و بایسته با همه ی اقوام، تنها راه نجات این سرزمین فلاکت زده از بحران تعصبات کور قومی و قبیله ای است.
۲- حکمتیار تک سوار مرکب صلح است آمدنش را به هر دلیل - ولو از روی ناچاری- باشد قدر نهیم زیرا معقول نیست که از یکطرف انتظار داریم همه از تخریب و انتحار و انفجار دست بر دارد و از طرف دیگر با هزار دلیل آمدن و پیوستن شان را محکوم کنیم.
۳- ما نباید نگاه مان به قضایای سیاسی کشور، سیا و سفید کامل باشد، منتظر باشیم در آینده نزدیک، چه اتفاقی رخ می دهد و همراه با تحولات و اقدامات بعدی تک سوار صلح، دست به قضاوت بزنیم.
۴ - دیدار استاد دانش به عنوان یک سیاستمدار معتدل نیز، با کسی که قانون اساسی کشور را پذیرفته و قرار است در روند صلح و ثبات کشور کمک کند، نه تنها جای نقد نیست که در خور ستایش است.
با سیاست معتدلانه کشور آسیب نمی بیند! بیایید معتدل باشیم.

نوشتن دیدگاه


FacebookTwitterRSS Feed

بنیاد علمی - فرهنگی صبا

«بنیاد علمی - فرهنگی صبا» نهادی وابسته به مجموعه ای از استادان و محصَلان جوان حوزه و دانشگاه است که مستقل از هر دولت، جناح یا حزبی و با علم به نا به سامانی های انبوه جامعه افغانستان، با درک الزامات امروزین زندگی و با آگاهی به نیازهای متنوع مردم زجر دیده خویش، در سال 1389 خورشیدی تشکیل شده و جهت فعالیت های علمی - اجتماعی آن در راستای ارتقای اندیشه، اعتلای عقلانیت، تحکیم عقلانی بنیان های ارزشی، آگاهی بخشی عامه و حراست از میراث های فرهنگی کشور، پاسداری از عنعنات، رسوم و افتخارات ارزشمند ملی سامان یافته است که نشر فصلنامه «سخن صبا» و مدیریت سایت «سروش صبا» و نیز برگزاری همایش های علمی و تحلیلی، در جوار سایر فعالیت های اجتماعی، علمی، تحقیقی و تبلیغی، جزئی از عمل کردهای ارزشمند اعضای این بنیاد علمی- فرهنگی است. باشد که تلاش پی گیر این جمع و پشتیبانی های قلمی و قدمی تمام فرهنگیان عزیز کشور، در زدایش ناهنجاری های مدنی، نفی خرافات و انحرافات فکری، استقرار عدالت اجتماعی، برپایی جامعه توسعه یافته دینی، ترقیم رشد و رفاه همگانی و دستیابی به عزت و اقتدار ملی مؤثر افتد.  

کلام ناب

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

بازدید

2719538
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل بازدیدها
1985
2345
13151
2690918
53949
81466
2719538

آی پی شما: 54.224.91.246