فصلنامه «سخن صبا»

 «سخن صبا» شماره 17

«سخن صبا» شماره 15-16

«سخن صبا»شماره14

ویژه نامه انتخابات1393 

«سخن صبا» شماره 5

ویژه نامه رهبر شهید(ره)

«سخن صبا» شماره 21-22

«سخن صبا» شماره 23

 

# تک سوار مرکب صلح


ورود مجدد آمر صاحب حکمتیار به عرصه سیاست و دیدار جناب استاد دانش با ایشان، به یک بحث داغ فیسبوکی تبدیل شده است و ما جماعت این دهکده، همچنان به قضیه به صورت سیا و سفید نگاه می کنیم.
واقعیت این است که، نه پیوستن آمر حکمتیار به پروژه صلح محکوم است و نه دیدار جناب استاد دانش با ایشان قابل نقد است زیرا:
۱- مردم افغانستان یک‌واقعیت را نباید از نظر دور بدارد و آن اینکه با فراموشی گذشته های تلخ و نگاه عبرت آموزی به گذشته، می توان از بحران های موجود گزر نمود و تعامل شایسته و بایسته با همه ی اقوام، تنها راه نجات این سرزمین فلاکت زده از بحران تعصبات کور قومی و قبیله ای است.
۲- حکمتیار تک سوار مرکب صلح است آمدنش را به هر دلیل - ولو از روی ناچاری- باشد قدر نهیم زیرا معقول نیست که از یکطرف انتظار داریم همه از تخریب و انتحار و انفجار دست بر دارد و از طرف دیگر با هزار دلیل آمدن و پیوستن شان را محکوم کنیم.
۳- ما نباید نگاه مان به قضایای سیاسی کشور، سیا و سفید کامل باشد، منتظر باشیم در آینده نزدیک، چه اتفاقی رخ می دهد و همراه با تحولات و اقدامات بعدی تک سوار صلح، دست به قضاوت بزنیم.
۴ - دیدار استاد دانش به عنوان یک سیاستمدار معتدل نیز، با کسی که قانون اساسی کشور را پذیرفته و قرار است در روند صلح و ثبات کشور کمک کند، نه تنها جای نقد نیست که در خور ستایش است.
با سیاست معتدلانه کشور آسیب نمی بیند! بیایید معتدل باشیم.

نوشتن دیدگاه


FacebookTwitterRSS Feed

بنیاد علمی - فرهنگی صبا

«بنیاد علمی - فرهنگی صبا» نهادی وابسته به مجموعه ای از استادان و محصَلان جوان حوزه و دانشگاه است که مستقل از هر دولت، جناح یا حزبی و با علم به نا به سامانی های انبوه جامعه افغانستان، با درک الزامات امروزین زندگی و با آگاهی به نیازهای متنوع مردم زجر دیده خویش، در سال 1389 خورشیدی تشکیل شده و جهت فعالیت های علمی - اجتماعی آن در راستای ارتقای اندیشه، اعتلای عقلانیت، تحکیم عقلانی بنیان های ارزشی، آگاهی بخشی عامه و حراست از میراث های فرهنگی کشور، پاسداری از عنعنات، رسوم و افتخارات ارزشمند ملی سامان یافته است که نشر فصلنامه «سخن صبا» و مدیریت سایت «سروش صبا» و نیز برگزاری همایش های علمی و تحلیلی، در جوار سایر فعالیت های اجتماعی، علمی، تحقیقی و تبلیغی، جزئی از عمل کردهای ارزشمند اعضای این بنیاد علمی- فرهنگی است. باشد که تلاش پی گیر این جمع و پشتیبانی های قلمی و قدمی تمام فرهنگیان عزیز کشور، در زدایش ناهنجاری های مدنی، نفی خرافات و انحرافات فکری، استقرار عدالت اجتماعی، برپایی جامعه توسعه یافته دینی، ترقیم رشد و رفاه همگانی و دستیابی به عزت و اقتدار ملی مؤثر افتد.  

کلام ناب

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

بازدید

000600
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل بازدیدها
600
0
600
0
600
133778
600

آی پی شما: 54.198.212.30