فصلنامه «سخن صبا»

 «سخن صبا» شماره 17

«سخن صبا» شماره 15-16

«سخن صبا»شماره14

ویژه نامه انتخابات1393 

«سخن صبا» شماره 5

ویژه نامه رهبر شهید(ره)

«سخن صبا» شماره 21-22

«سخن صبا» شماره 23

مراسم تشییع پیکر پاک مادر رهبر شهید استاد عبدالعلی مزاری(ره) روز جمعه به تاریخ 9/11/1394 با حضور شکومند مردم از اقشار مختلف برگزار گردید.

امروز پیکر مادر پارسا، مادر رهبر شهید استاد عبد العلی مزاری با حضور حماسی و انبوه مهاجران در شهر کریمه اهل بیت، قم تشییع شد. هزاران جمعیت مشتاق تابوت این مادر را بر دستان شان در مسیر چند کلومتری حرم تا گلزار شهدا تشییع نمود و یک بار دیگر مردم متدین نشان داد که به آرمان شهید بابه مزاری و تداوم این مسیر وفا دار اند. مهاجرین از شهر های مختلف کشور جمهور اسلامی در شهر مقدس قم گرد آمده بود اند. از تمام اقشار مختلف، کسبه، روحانی، دانشجو، استاد حوزه و دانشگاه، پیر جوان، زن و مرد خرد بزرک در این مراسم با شکوه شرکت کرده بودند. جمعی از مسؤلین و نمایندگان همراه استاد حاجی محمد محقق و سفیر افغانستان در تهران دکتر نصیر احمد نور نیز حضور داشت. یکی از با شکوه ترین و مردمی ترین و خود جوش ترین تشییع جنازه در جمهوری اسلامی ایران بین مهاجرین امروز در قم انجام شد. چنین مراسمی و چنین تشییع جنازه با شکوه در دیار مهاجرت بین مهاجرین سابقه نداشت و کم نظیر بود لا اقل من چنین مورد را سراق ندارم. مسیر تشیع نسبتا طولانی بود از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم حضرت فاطمه معصومه(ع) بعد تا گلزار شهدا حدود سه کیلو متر فاصله است. تابوت مادر پارسا در این مسیر با حضور مردم عاشق با شعار های لا اله الا الله و محمد رسول الله نو حه وسینه زنی و... با اجرای آقایان محمدی و اکبری بر دستان پر احساس و صبوروعزادار مردم متدین مهاجر و فرهنگیان حمل شد. نماز میت به امامت استاد حاجی محمد محقق، معاون اجرایی اقامه شد. پس اتمام نماز استاد نیم ساعت از سابقه مبارزاتی خانواده شهید مزاری و فداکاریهای مادر بابه مزاری و نقش او در این مبارزات صحبت نمود واز حضور گسترده مهاجرین تقدیر و تشکر نمود. پس از منتقل شدن مشیعین به گلزار شهدا به دکتر بصیر مشاور رئیس جمهور نیز فرصت داده شد تا در جایگاه قرار گرفته صحبت کند. دکتر بصیر در جایگاه قرار گرفت ده و15 دقیقه صحبت کرد از حضور پر شور مردم تشکر و قدردانی نمود و پیام و سلام استاد خلیلی را به حضار رساند. در ادامه مداح اهل بیت حجت الاسلام والمسلمین ناصری در جایگاه قرار گرفت با ذکر مصیبت حضرت زهرا سلام الله علیها و فدا کاریها و اندوه ها مادری شهید استاد مزاری به جلسه حال و هوای دیگر داد واشک ها را بر گونه های عزا داران جاری ساخت. در پایان مجریان از حضور گسترده و با شکوه همه اقشار مردم، رحانیت جلیل القدر و دانشجویان که از اصفهان، تهران و...آمده بودند و از حضور اعضای ستاد سالگر رهبر شهید در اصفهان از نماینده مقام معظم رهبری, حجت الاسلام قمی در افغانستان از حضور نمایندگان مراجع عالی قدر حضرت ایت الله العظمی محقق کابلی حضرت ایت الله العظمی موحدی نجفی حضرت ایت الله العظمی امینی یکاو لنگی حضرت ایت الله العظمی مکارم شیراز حضرت ایت الله العظمی شیرازی از همکاری بنیاد شهید از همکاری نیروی انتظامی قم از همکاری مسؤل امور اتباع قم از همکاری راهنمای و رانندگی قم از الحاج استاد محمد محقق معاون حکومت وحدت ملی از سفیر افغانستان در تهران، دکتر نصیر احمد نور از دکتر بصیر مشاور رئیس جمهور و رئیس دفتر حزب وحدت از آقای میرزایی رئیس دفتر معاون دوم استاد دانش از نمایندگان پار لمان آقای استاد ناصری، نمایند مردم میدان آقای شریفی بلخابی نماینده مردم سرپل آقای رضا وطن دوست معروف به خوشک نماینده مردم هرات خانم محسنی و خانم خاور(؟) تقدیر تشکر نمود.

 

نوشتن دیدگاه


FacebookTwitterRSS Feed

بنیاد علمی - فرهنگی صبا

«بنیاد علمی - فرهنگی صبا» نهادی وابسته به مجموعه ای از استادان و محصَلان جوان حوزه و دانشگاه است که مستقل از هر دولت، جناح یا حزبی و با علم به نا به سامانی های انبوه جامعه افغانستان، با درک الزامات امروزین زندگی و با آگاهی به نیازهای متنوع مردم زجر دیده خویش، در سال 1389 خورشیدی تشکیل شده و جهت فعالیت های علمی - اجتماعی آن در راستای ارتقای اندیشه، اعتلای عقلانیت، تحکیم عقلانی بنیان های ارزشی، آگاهی بخشی عامه و حراست از میراث های فرهنگی کشور، پاسداری از عنعنات، رسوم و افتخارات ارزشمند ملی سامان یافته است که نشر فصلنامه «سخن صبا» و مدیریت سایت «سروش صبا» و نیز برگزاری همایش های علمی و تحلیلی، در جوار سایر فعالیت های اجتماعی، علمی، تحقیقی و تبلیغی، جزئی از عمل کردهای ارزشمند اعضای این بنیاد علمی- فرهنگی است. باشد که تلاش پی گیر این جمع و پشتیبانی های قلمی و قدمی تمام فرهنگیان عزیز کشور، در زدایش ناهنجاری های مدنی، نفی خرافات و انحرافات فکری، استقرار عدالت اجتماعی، برپایی جامعه توسعه یافته دینی، ترقیم رشد و رفاه همگانی و دستیابی به عزت و اقتدار ملی مؤثر افتد.  

کلام ناب

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

بازدید

000677
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل بازدیدها
677
0
677
0
677
133778
677

آی پی شما: 54.198.212.30