فصلنامه «سخن صبا»

 «سخن صبا» شماره 17

«سخن صبا» شماره 15-16

«سخن صبا»شماره14

ویژه نامه انتخابات1393 

«سخن صبا» شماره 5

ویژه نامه رهبر شهید(ره)

«سخن صبا» شماره 21-22

«سخن صبا» شماره 23

مالستان غرق در سوگ و ماتم فرزندان و شهیدان سربریده!


غروب جمعه در مالستان غروب غمگین و سنگین بود به سنگینی کوه ها، پیکر بی سر و خونین پنچ شهید مظلوم را در میان ناله و اشک مادران و یتیمان پدر از دست داده، خواهران داغدیده، پدران و برادران مصیبت زده، در آغوش گرفت. شام اندوهناک و غم انگیز بود و شام غریبان کربلا را تداعی می نمود.
مردم مالستان در صلح طلبی و حفظ آرامش در کشور نمونه است، که برهمگان روشن. اما دولت مردان، مسئولین ولسوالی مالستان، نمایندگان مالستان در مجلس و رهبران که در کمپاین انتخابات هزاران وعده دادند، امروز به داد این مردم بی دفاع برسند تا فاجعه تکرار نشود. تقویت نیروهای امنیتی، ایجاد پوسته در مرز اجرستان و مالستان، تامین امنیت راه های مواصلاتی به غزنی از طریق دشت خون آشام قره باغ، ناهور و جغتو، فوری ترین نیاز مردم مالستان و جاغوری و ناهور است.

نوشتن دیدگاه


یکشنبه 03 سرطان 1397
FacebookTwitterRSS Feed

بنیاد علمی - فرهنگی صبا

«بنیاد علمی - فرهنگی صبا» نهادی وابسته به مجموعه ای از استادان و محصَلان جوان حوزه و دانشگاه است که مستقل از هر دولت، جناح یا حزبی و با علم به نا به سامانی های انبوه جامعه افغانستان، با درک الزامات امروزین زندگی و با آگاهی به نیازهای متنوع مردم زجر دیده خویش، در سال 1389 خورشیدی تشکیل شده و جهت فعالیت های علمی - اجتماعی آن در راستای ارتقای اندیشه، اعتلای عقلانیت، تحکیم عقلانی بنیان های ارزشی، آگاهی بخشی عامه و حراست از میراث های فرهنگی کشور، پاسداری از عنعنات، رسوم و افتخارات ارزشمند ملی سامان یافته است که نشر فصلنامه «سخن صبا» و مدیریت سایت «سروش صبا» و نیز برگزاری همایش های علمی و تحلیلی، در جوار سایر فعالیت های اجتماعی، علمی، تحقیقی و تبلیغی، جزئی از عمل کردهای ارزشمند اعضای این بنیاد علمی- فرهنگی است. باشد که تلاش پی گیر این جمع و پشتیبانی های قلمی و قدمی تمام فرهنگیان عزیز کشور، در زدایش ناهنجاری های مدنی، نفی خرافات و انحرافات فکری، استقرار عدالت اجتماعی، برپایی جامعه توسعه یافته دینی، ترقیم رشد و رفاه همگانی و دستیابی به عزت و اقتدار ملی مؤثر افتد.  

کلام ناب

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

بازدید

2730764
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل بازدیدها
1320
5729
24377
2690918
65175
81466
2730764

آی پی شما: 54.144.16.135