فصلنامه «سخن صبا»

 «سخن صبا» شماره 17

«سخن صبا» شماره 15-16

«سخن صبا»شماره14

ویژه نامه انتخابات1393 

«سخن صبا» شماره 5

ویژه نامه رهبر شهید(ره)

«سخن صبا» شماره 21-22

«سخن صبا» شماره 23

نمایشگاه بین اللملی کتاب تهران، هرساله فرصت خوبی برای برگزاری همایشهای فرهنگی، ادبی و هنری است. با توجه به فرصت ایجاد شده، امسال نیز برنامه های قابل توجهی از سوی فعالان فرهنگی مهاجرین افغانستان در ایران با همکاری رایزن فرهنگی افغانستان تدارک دیده شده است.

سه روز با غزنی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

 نمایشگاه بین اللملی کتاب تهران، هرساله فرصت خوبی برای برگزاری همایشهای فرهنگی، ادبی و هنری است. با توجه به فرصت ایجاد شده، امسال نیز برنامه های قابل توجهی از سوی فعالان فرهنگی مهاجرین افغانستان در ایران با همکاری رایزن فرهنگی افغانستان تدارک دیده شده است.

اسد الله امیری رایزن فرهنگی افغانستان در ایران گفت: به مناسبت انتخاب شدن غزنی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، برنامه های امسال با محوریت غزنی پیگیری خواهد شد، لذا در روزهای آینده برنامه های «سه روز باغزنی» را خواهیم داشت.

 روز اول: چهارشنبه 18 ثور(اردیبهشت)  برنامه «آوازغزنین» با مشارکت گروههای مختلف موسیقی را خواهیم داشت که  از ساعت 3 تا 6 بعد از ظهردر بخش بین الملل نمایشگاه و در سالن میثاق برگزار خواهد شد. گفتنی است که در این برنامه، دمبوره نوازان و دیگر هنرمندان افغانستانی به اجرای برنامه های متنوع خواهند پرداخت.

 روز دوم: پنجشنبه 19 ثور 92 محفل فرهنگی، تاریخی و توریستی غزنین پایتخت فرهنگی جهان اسلام با حضور وزیر اطلاعالت و فرهنگ جمهوری اسلامی افغانستان، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی ایران و مقامات فرهنگی دو کشور از ساعت 10 صبح تا 1 بعد از ظهر در سالن میثاق  را داریم.

 روز سوم: جمعه 20 ثور 92  با همکاری «خانه ادبیات افغانستان» محفل ادبی غزنین، سرزمین فرهنگ و ادب و برنامه شعر خوانی « بیا ملک سنایی» با شعرخوانی شاعران دو کشور ایران و افغانستان از ساعت 3 تا 6 بعد از ظهر در سالن میثاق برگزار می گردد.

 آقای امیری افزود: در کنار این سه برنامه، برنامه های دیگری نیز با مشارکت انتشارات عرفان از جمله برنامه گرامی داشت حکیم، علامه ملا فیض محمد کاتب و رو نمایی کتاب سراج التواریخ در روز پنجشنبه از ساعت 3 تا 6 بعد از ظهر با سخنرانی کارشناسان و شعرخوانی شاعران برگزار خواهد شد.

 رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان در ایران اظهار امیدواری کرد که این برنامه ها مورد استقبال و مشارکت فعال مهاجرین و فرهنگیان دو کشور ایران  و افغانستان قرار خواهد گرفت و از جوانان افغانستانی مقیم تهران و اطراف خواست که حضور فعال داشته باشند.

FacebookTwitterRSS Feed

بنیاد علمی - فرهنگی صبا

«بنیاد علمی - فرهنگی صبا» نهادی وابسته به مجموعه ای از استادان و محصَلان جوان حوزه و دانشگاه است که مستقل از هر دولت، جناح یا حزبی و با علم به نا به سامانی های انبوه جامعه افغانستان، با درک الزامات امروزین زندگی و با آگاهی به نیازهای متنوع مردم زجر دیده خویش، در سال 1389 خورشیدی تشکیل شده و جهت فعالیت های علمی - اجتماعی آن در راستای ارتقای اندیشه، اعتلای عقلانیت، تحکیم عقلانی بنیان های ارزشی، آگاهی بخشی عامه و حراست از میراث های فرهنگی کشور، پاسداری از عنعنات، رسوم و افتخارات ارزشمند ملی سامان یافته است که نشر فصلنامه «سخن صبا» و مدیریت سایت «سروش صبا» و نیز برگزاری همایش های علمی و تحلیلی، در جوار سایر فعالیت های اجتماعی، علمی، تحقیقی و تبلیغی، جزئی از عمل کردهای ارزشمند اعضای این بنیاد علمی- فرهنگی است. باشد که تلاش پی گیر این جمع و پشتیبانی های قلمی و قدمی تمام فرهنگیان عزیز کشور، در زدایش ناهنجاری های مدنی، نفی خرافات و انحرافات فکری، استقرار عدالت اجتماعی، برپایی جامعه توسعه یافته دینی، ترقیم رشد و رفاه همگانی و دستیابی به عزت و اقتدار ملی مؤثر افتد.  

کلام ناب

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

بازدید

003377
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل بازدیدها
3377
0
3377
2990501
3377
123630
3377

آی پی شما: 54.81.150.27