فصلنامه «سخن صبا»

 «سخن صبا» شماره 17

«سخن صبا» شماره 15-16

«سخن صبا»شماره14

ویژه نامه انتخابات1393 

«سخن صبا» شماره 5

ویژه نامه رهبر شهید(ره)

«سخن صبا» شماره 21-22

«سخن صبا» شماره 23

  زندگي نامه:اینجانب حسنعلی افتخاری متولد 1347 هجری شمسی ولایت (استان) غزنین افغانستان از آنجایی که خانواده علاقه زیادی به فراگیری دانش دینی داشتند و همواره من را به فراگیری علوم دینی تشویق می نمودند، از این رو من را به مکتب خانه فرستادند که از خواندن کلام وحی آغاز کردم. پس از آنکه روخوانی قرآن مجید را در مکتب خانه فرا گرفتم به مضامین درسی معمول در مکتب خانه مانند دیوان حافظ شیرازی، نصاب الصبیان (کتابی است که لغات عربی را به فارسی ترجمه نموده است) خواندم. پس از آن به یادگیری قسمتی از کتاب جامع المقدمات در مکتب خانه رفتم. پس از آن وارد مدرسه علمیه شدیم و قسمتی از ادبیات عرب مانند جامع المقدمات در مکتب خانه پرداختم. سپس وارد مدرسه علمیه شدیم و قسمتی از ادبیات عرب مانند جامع المقدمات، سیوطی و حاشیه منطق را فراگرفتم. در سال 1365 وارد خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران شدم. اوایل طلبگی در ایران در مدرسه امام صادق (ع) شهرستان نی ریز استان فارسی قسمتی از ادبیات عرب مانند المنطق مظفر و مختصر المعانی و کتاب معالم الاصول و بخشی از شرح لمعه را از محضر امام جمعه محترم آن شهر حضرت حجةالاسلام والمسلمین حاج سید محمد فقیه فرا گرفتم. از سال 1369 به بعد وارد قم شدم و تاکنون مشغول دروس معمول حوزه علمیه قم می باشم. ضمناً به مدت دو سال گرایش اندیشه فقهی امام خمینی (ره) را در موسسه نشر و تنظیم آثار امام خمینی (ره) گذراندم و فعلا علاوه بر اشتغال به دروس معمول حوزه علمیه قم یعنی خارج فقه و اصول از محضر اساتید بزرگوار حضرات آیات عظام آقای وحید خراسانی و آقای محقق کاسبی در رشته حقوق در مدرسه تخصصی فقه و اصول وابسته به جامعة المصطفی العالمیه اشتغال دارم.

تحصيلات:

مقالات: 

 

 

FacebookTwitterRSS Feed

بنیاد علمی - فرهنگی صبا

«بنیاد علمی - فرهنگی صبا» نهادی وابسته به مجموعه ای از استادان و محصَلان جوان حوزه و دانشگاه است که مستقل از هر دولت، جناح یا حزبی و با علم به نا به سامانی های انبوه جامعه افغانستان، با درک الزامات امروزین زندگی و با آگاهی به نیازهای متنوع مردم زجر دیده خویش، در سال 1389 خورشیدی تشکیل شده و جهت فعالیت های علمی - اجتماعی آن در راستای ارتقای اندیشه، اعتلای عقلانیت، تحکیم عقلانی بنیان های ارزشی، آگاهی بخشی عامه و حراست از میراث های فرهنگی کشور، پاسداری از عنعنات، رسوم و افتخارات ارزشمند ملی سامان یافته است که نشر فصلنامه «سخن صبا» و مدیریت سایت «سروش صبا» و نیز برگزاری همایش های علمی و تحلیلی، در جوار سایر فعالیت های اجتماعی، علمی، تحقیقی و تبلیغی، جزئی از عمل کردهای ارزشمند اعضای این بنیاد علمی- فرهنگی است. باشد که تلاش پی گیر این جمع و پشتیبانی های قلمی و قدمی تمام فرهنگیان عزیز کشور، در زدایش ناهنجاری های مدنی، نفی خرافات و انحرافات فکری، استقرار عدالت اجتماعی، برپایی جامعه توسعه یافته دینی، ترقیم رشد و رفاه همگانی و دستیابی به عزت و اقتدار ملی مؤثر افتد.  

کلام ناب

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

بازدید

000576
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل بازدیدها
576
0
576
0
576
133778
576

آی پی شما: 54.198.212.30