گفت‌وگوهای صلح میان کابل و اسلام‌آباد بی‌نتیجه پایان یافت

نوشته شده توسط Super User. ارسال شده در تستی موقت

وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که سفر هیات این کشور به اسلام‌آباد برای گفت‌وگو در خصوص نقشه راه مشترک صلح، بی‌نتیجه پایان یافت.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد که گفت‌وگوی هیأت افغانستان و پاکستان در اسلام آباد، به دلیل روشن نبودن موضع پاکستان بی‌نتیجه پایان یافت.

احمد شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان در یک نشست خبری در کابل گفت: در سفر هیأت افغانستان به پاکستان بر روی نقشه راه مشترک افغانستان و پاکستان برای صلح بحث شد، اما هیچ نوع پاسخ مثبت و اقدام عملی از سوی پاکستان دیده نشد.

وی افزود: ما شاهد هیچ پیشرفتی در بخش اقدامات نتیجه محور، مشخص و زمان بندی شده به‌خصوص در زمینه مبارزه با تروریسم، کاهش خشونت‌ها و صلح و آشتی که اولویت‌های افغانستان را برآورده سازد نبودیم. از همین رو هیچ تصمیمی برای ادامه کار این نقشه راه مشترک صورت نگرفت.

پس از حملات تروریستی اخیر کابل، در 14 دلو هیاتی از پاکستان برای تعیین نقشه راه مشترک صلح میان دو کشور برای مبارزه با تروریسم به سرپرستی معاون وزیر خارجه پاکستان به کابل سفر کردند.

به گزارش فارس، به دنبال این سفر و در ادامه این مذاکرات، هفته گذشته نیز هیاتی از افغانستان به رهبری حکمت خلیل کرزی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه این کشور، به اسلام‌آباد سفر کرد.

/انتهای پیام/